Трговија на големо Nd-Fe-Б со висока температура отпор и висока магнетизам за моторни плочки на изворниот Производителите фабрика и добавувачи | Meigot

Nd-Fe-Б со висока температура отпор и висока магнетизам за моторни плочки на изворниот Производителите

Краток опис:

Working High temperature Resistance and high magnetism for motor tiles of source Manufactures Powerful china Permanent magnet manufacture sintered ndfeb magnet, Compostion: Neodymium Iron Boron, Tolerance in size:+/-0.05mm, Category: Sintered, Coating:Nicuni/ Nickel/zinc/black epoxy/gold/silver/teflon/passivation/Parylene/, Application: Motor/Industy/Toy/wind energy/Tranport/Electrictools/Sensors, Grade: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45SH,30UH-38UH,28EH-33EH, Specification: customized size and...


детали за производот

Тагови производ

Working High temperature Resistance and high magnetism for motor tiles of source Manufactures

Powerful china Permanent magnet manufacture sintered ndfeb magnet,
Compostion: Neodymium Iron Boron,
Tolerance in size:+/-0.05mm,
Category: Sintered,
Coating:Nicuni/ Nickel/zinc/black epoxy/gold/silver/teflon/passivation/Parylene/,
Application: Motor/Industy/Toy/wind energy/Tranport/Electrictools/Sensors,
Grade: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45SH,30UH-38UH,28EH-33EH,
Specification: customized size and customized shape with Disc,Ring,Block,Cylinder,Ball,Bar,Arc,Irregular etc.

2.Производот детали
Nd-Fe-Б ретки земјата постојан магнет челик
Листа NdFeB технички перформанси

 

одделение

Br

Hcj

HCB

(БиХ) max

(TW)

 

 

Mt

килограми

Koe

KA / m

Koe

KA / m

MGOe

KJ / m³

 N

 

N35

1180-1210

11,7-12,1

≥12

≥955

≥10.9

≥868

33-36

263-287

80

 

N38

1210-1250

12,1-12,5

≥12

≥955

≥11.3

≥899

36-39

287-310

80

 

N40

1250-1280

12,5-12,8

≥12

≥955

≥11.6

≥923

38-41

302-326

80

 

N42

1280-1320

12,8-13,2

≥12

≥955

≥11.6

≥923

40-43

318-342

80

 

N45

1320-1380

13,2-13,8

≥12

≥955

≥11.0

≥876

43-46

342-366

80

 

N48

1380-1420

13,8-14,2

≥11

≥876

≥10.5

≥836

46-49

366-390

80

 

N50

1400-1450

14,0-14,5

≥11

≥876

≥10.0

≥796

48-51

382-406

80

 

N52

1420-1480

14,2-14,8

≥11

≥876

≥10.0

≥796

49-53

390-422

80

 M

35 М

1170-1210

11,7-12,1

≥14

≥1114

≥10.9

≥868

33-36

263-287

100

 

38 милиони

1210-1250

12,1-12,5

≥14

≥1114

≥11.3

≥899

36-39

387-310

100

 

40 милиони

1250-1280

12,5-12,8

≥14

≥1114

≥11.6

≥923

38-41

302-326

100

 

42m

1280-1320

12,8-13,2

≥14

≥1114

≥12.0

≥955

40-43

318-342

100

 

45 милиони

1320-1380

13,2-13,8

≥14

≥1114

≥12.0

≥955

43-46

342-366

100

 

48 милиони

1360-1430

13,6-14,3

≥14

≥1114

≥12.9

≥1027

46-49

366-390

100

 

50 милиони

1380-1460

13,8-14,6

≥14

≥1114

≥12.9

≥1027

48-51

382-406

100

 H

33H

1130-1170

11,3-11,7

≥17

≥1353

≥10.5

≥836

31-34

247-271

120

 

35H

1170-1210

11,7-12,1

≥17

≥1353

≥10.9

≥868

33-36

263-287

120

 

38H

1210-1250

12,1-1.250

≥17

≥1353

≥11.3

≥899

36-39

287-310

120

 

40H

1250-1280

12,5-12,8

≥17

≥1353

≥11.6

≥923

38-41

302-326

120

 

42H

1280-1320

12,8-13,2

≥17

≥1353

≥12.0

≥955

40-43

318-342

120

 

45h

1320-1360

13,2-13,6

≥17

≥1360

≥12.5

≥955

43-46

342-366

120

 

48ч

1350-1460

13,5-14,6

≥17

≥1360

≥12.5

≥955

46-49

366-390

120

 SH

33SH

1130-1170

11,3-11,7

≥20

≥1592

≥10.6

≥844

31-34

247-271

150

 

35SH

1170-1210

11,7-12,1

≥20

≥1592

≥11

≥876

33-36

263-287

150

 

38SH

1210-1250

12,1-12,5

≥20

≥1592

≥11.4

≥907

36-39

287-310

150

 

40SH

1250-1280

12,5-12,8

≥20

≥1592

≥11.8

≥939

38-41

302-326

150

 

42SH

1280-1320

12,8-13,2

≥20

≥1600

≥11.8

≥939

39-43

310-342

150

 

45SH

1310-1360

13,1-13,6

≥20

≥1600

≥12.0

≥955

42-45

334-358

150

 УХ

30UH

1080-1130

10,8-11,3

≥25

≥1900

≥10.2

≥812

28-31

223-247

180

 

33UH

1130-1170

11,3-11,7

≥25

≥1900

≥10.7

≥852

31-34

247-271

180

 

35UH

1180-1220

11,8-12,2

≥25

≥1990

≥10.8

≥860

33-36

263-287

180

 

38UH

1210-1250

12,1-12,5

≥25

≥1990

≥10.6

≥844

36-39

287-310

180

EH

28EH

1040-1090

10,4-10,9

≥30

≥2388

≥9.80

≥780

26-29

207-231

200

 

30EH

1080-1130

10,8-11,3

≥30

≥2388

≥10.2

≥812

28-31

223-247

200

 

33EH

1130-1170

11,3-11,7

≥30

≥2400

≥10.5

≥835

31-34

247-271

200

 

35EH

1160-1200

11,6-12,0

≥30

≥2400

≥10.6

≥835

33-35

263-279

200

3. Грб

категорија

боја

Позлата Дебелина (UM)

работна температура

Сол отпор магла

NICUNI

сребрена

20-30

≤200 ℃

> 72hour

НУ

сребрена

10-30

≤2000 ℃

> 48hour

ZN

Сино / боја / сребрена / црна

10-20

≤160 ℃

> 48hour

еПОКСИДНИ

црна

10-30

≤120 ℃

> 96hour

хемиски никел

сребрена

5-30

≤200 ℃

> 200hour

4.Magnetization
akli

 

5.Product детали

на

6.Payment и испорака

Начин на плаќање:. 30% за депозит, 70% пред пратката (ТТ, Paypal L / C)

Пакување Детали: Морски пакување, Ер пакување, вакуум амбалажа и неутрални пакување

Испорака: Според клиент спецификации и количината буџет датум на испорака, испорака генерално може да биде 7-15 дена.

7.Factory опрема

фабрика

8.Certificate

Сертификат

9.Our Користење

нашите услуги

10.FAQ

(1) Кои се вашите цени?

П: Ќе се пресмета најдобра цена во согласност со перформанси, спецификација, количина и премачкување што ви треба.

(2) Колку време е потребно за да се произведе датум на испорака?

П: Имаме 7-15 дена за испорака на акциите на материјали и 20-25 дена за испорака на нарачаните материјали.

(3) Дали сте фабрики?

П: Да, нашата компанија има физичка фабрика. Клиентите се добредојдени да се провери нашата фабрика во секое време


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    производи категории

      WhatsApp Онлајн Chat!