Производителот на изворот произведува силен магнет црн епоксиден блок магнет постојан магнет Nd-Fe-B

Краток опис:

Моќен кинески синтеруван ndfeb магнет за производство на постојан магнет, Состав: неодимиум железен бор, Толеранција во големина:+/-0,05мм, Категорија: синтерувани, облога: Никуни/ Никел/цинк/црн епоксид/злато/сребро/тефлон/пасивност/парилен , Примена: Мотор/Индустрија/Играчка/Енергија на ветер/Транспорт/Електрични алатки/Сензори, Одделение: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45SH,30UH-38UH,28EH-33EH, Спецификација: прилагодена големина и облик со диск, прстен, блок...


Детали за производот

Ознаки на производи

 

Моќен кинески траен магнет произведува синтеруван ndfeb магнет,

 

Состав: неодимиум железен бор,

 

Толеранција во големина: +/-0,05 mm,

 

Категорија: синтерувани,

 

Облога: Никуни / Никел / цинк / црн епоксид / злато / сребро / тефлон / пасивација / Парилен /,

 

Примена: Мотор/Индустрија/Играчки/Енергија на ветер/Транспорт/Електрични алатки/Сензори,

 

Оценка: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45SH,30UH-38UH,28EH-33EH,

 

Спецификација: прилагодена големина и прилагодена форма со диск, прстен, блок, цилиндар, топка, шипка, лак, неправилен итн.

1. Основна филозофија на компанијата
Добар квалитет Добра цена
2. Детали за производот
Nd-Fe-B челик со постојан магнет за ретки земји
Список за технички перформанси NdFeB

 

Одделение

Br

Hcj

Hcb

(БХ) макс

(TW)

 

 

Mt

KGs

KOe

КА/м

KOe

КА/м

MGOe

Kj/m³

 N

 

N35

1180-1210

11.7-12.1

≥12

≥955

≥10,9

≥868

33-36

263-287

80

 

N38

1210-1250

12.1-12.5

≥12

≥955

≥11.3

≥899

36-39

287-310

80

 

N40

1250-1280

12,5-12,8

≥12

≥955

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

80

 

N42

1280-1320

12.8-13.2

≥12

≥955

≥ 11,6

≥923

40-43

318-342

80

 

N45

1320-1380 година

13.2-13.8

≥12

≥955

≥ 11,0

≥876

43-46

342-366

80

 

N48

1380-1420

13,8-14,2

≥11

≥876

≥ 10,5

≥836

46-49

366-390

80

 

N50

1400-1450 година

14,0-14,5

≥11

≥876

≥ 10,0

≥796

48-51

382-406

80

 

N52

1420-1480 година

14.2-14.8

≥11

≥876

≥ 10,0

≥796

49-53

390-422

80

 M

35 милиони

1170-1210

11.7-12.1

≥14

≥1114

≥10,9

≥868

33-36

263-287

100

 

38 милиони

1210-1250

12.1-12.5

≥14

≥1114

≥11.3

≥899

36-39

387-310

100

 

40 М

1250-1280

12,5-12,8

≥14

≥1114

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

100

 

42 милиони

1280-1320

12.8-13.2

≥14

≥1114

≥12,0

≥955

40-43

318-342

100

 

45 милиони

1320-1380 година

13.2-13.8

≥14

≥1114

≥12,0

≥955

43-46

342-366

100

 

48 милиони

1360-1430

13,6-14,3

≥14

≥1114

≥12,9

≥1027

46-49

366-390

100

 

50 милиони

1380-1460 година

13,8-14,6

≥14

≥1114

≥12,9

≥1027

48-51

382-406

100

 H

33ч

1130-1170

11.3-11.7

≥17

≥1353

≥ 10,5

≥836

31-34

247-271

120

 

35 ч

1170-1210

11.7-12.1

≥17

≥1353

≥10,9

≥868

33-36

263-287

120

 

38ч

1210-1250

12.1-1250

≥17

≥1353

≥11.3

≥899

36-39

287-310

120

 

40 ч

1250-1280

12,5-12,8

≥17

≥1353

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

120

 

42 ч

1280-1320

12.8-13.2

≥17

≥1353

≥12,0

≥955

40-43

318-342

120

 

45 ч

1320-1360 година

13.2-13.6

≥17

≥1360

≥ 12,5

≥955

43-46

342-366

120

 

48ч

1350-1460 година

13,5-14,6

≥17

≥1360

≥ 12,5

≥955

46-49

366-390

120

 SH

33SH

1130-1170

11.3-11.7

≥20

≥1592

≥ 10,6

≥844

31-34

247-271

150

 

35SH

1170-1210

11.7-12.1

≥20

≥1592

≥11

≥876

33-36

263-287

150

 

38SH

1210-1250

12.1-12.5

≥20

≥1592

≥11.4

≥907

36-39

287-310

150

 

40SH

1250-1280

12,5-12,8

≥20

≥1592

≥11,8

≥939

38-41

302-326

150

 

42SH

1280-1320

12.8-13.2

≥20

≥1600

≥11,8

≥939

39-43

310-342

150

 

45SH

1310-1360 година

13.1-13.6

≥20

≥1600

≥12,0

≥955

42-45

334-358

150

 UH

30 UH

1080-1130

10,8-11,3

≥25

≥1900

≥10.2

≥812

28-31

223-247

180

 

33 UH

1130-1170

11.3-11.7

≥25

≥1900

≥10,7

≥852

31-34

247-271

180

 

35 UH

1180-1220

11.8-12.2

≥25

≥ 1990 година

≥10,8

≥860

33-36

263-287

180

 

38 UH

1210-1250

12.1-12.5

≥25

≥ 1990 година

≥ 10,6

≥844

36-39

287-310

180

EH

28ЕХ

1040-1090 година

10,4-10,9

≥30

≥2388

≥ 9,80

≥780

26-29

207-231

200

 

30 ЕХ

1080-1130

10,8-11,3

≥30

≥2388

≥10.2

≥812

28-31

223-247

200

 

33ЕХ

1130-1170

11.3-11.7

≥30

≥2400

≥ 10,5

≥835

31-34

247-271

200

 

35ЕХ

1160-1200 г

11,6-12,0

≥30

≥2400

≥ 10,6

≥835

33-35

263-279

200

3. Палто

категорија

боја

Дебелина на позлата (UM)

Температура на сервисирање

Отпорност на солена магла

НИЦУНИ

сребрена

20-30

≤200℃

>72 часа

NI

сребрена

10-30

≤2000℃

> 48 часа

ZN

Сина/боја/сребрена/црна

10-20

≤160℃

> 48 часа

Епоксидна

црна

10-30

≤120℃

> 96 часа

Хемиски никел

сребрена

5-30

≤200℃

> 200 часа

4.Магнетизација
акли

 

5. Детали за производот

а

6.Плаќање и испорака

Услови за плаќање: 30% за депозит, 70% пред испорака. (TT, Paypal L/C)

Детали за пакетот: Морски пакување, воздушно пакување, вакуумско пакување и неутрално пакување

Испорака:Според спецификациите на клиентите и датумот на испорака на буџетот за количина, испораката генерално може да биде 7-15 дена.

7.Фабричка опрема

фабрика а

8. Сертификат

Сертификат

9.Наша услуга

Нашата услуга

10.ЧПП

(1) Кои се вашите цени?

П: Ние ќе ја пресметаме најдобрата цена според перформансите, спецификацијата, количината и облогата што ви треба.

(2)Колку време е потребно за да се произведе датумот на испорака?

П: Имаме 7-15 дена за испорака на залихи материјали и 20-25 дена за испорака на нарачани материјали.

(3) Дали сте фабрики?

П: Да, нашата компанија има физичка фабрика.Клиентите се добредојдени да ја прегледаат нашата фабрика во секое време


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    WhatsApp онлајн разговор!