Производителите на извори произведуваат прстени за парфеми, силни магнетни прстени, прстени за магнетизирање со четири степени

Краток опис:

Изворните производители произведуваат прстени за парфем, силни магнетни прстени, прстени за магнетизирање со четири степени Моќен кинески магнет за производство на траен магнет синтеруван ndfeb магнет, Состав: неодимиум железен бор, Толеранција во големина: +/-0,05 мм, Категорија: синтерувани, облога: Никуни/ Никел/ цинк/црн епоксид/злато/сребро/тефлон/пасивност/парилен/, Примена: Мотор/Индустрија/Играчки/Енергија на ветер/Транспорт/Електрични алатки/Сензори, Одделение: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45 ,30UH-38UH,28EH-33EH, Спецификација: прилагодени s...


Детали за производот

Ознаки на производи

Производителите на извори произведуваат прстени за парфеми, силни магнетни прстени, прстени за магнетизирање со четири степени
Моќен кинески траен магнет произведува синтеруван ndfeb магнет,
Состав: неодимиум железен бор,
Толеранција во големина: +/-0,05 mm,
Категорија: синтерувани,
Облога: Никуни / Никел / цинк / црн епоксид / злато / сребро / тефлон / пасивација / Парилен /,
Примена: Мотор/Индустрија/Играчки/Енергија на ветер/Транспорт/Електрични алатки/Сензори,
Оценка: N35-N52,35M-50M,33H-48H,33SH-45SH,30UH-38UH,28EH-33EH,
Спецификација: прилагодена големина и прилагодена форма со диск, прстен, блок, цилиндар, топка, шипка, лак, неправилен итн.

1. Основна филозофија на компанијата,
Добар квалитет Добра цена
2. Детали за производот
Nd-Fe-B челик со постојан магнет за ретки земји
Список за технички перформанси NdFeB

 

Одделение

Br

Hcj

Hcb

(БХ) макс

(TW)

 

 

Mt

KGs

KOe

КА/м

KOe

КА/м

MGOe

Kj/m³

 N

 

N35

1180-1210

11.7-12.1

≥12

≥955

≥10,9

≥868

33-36

263-287

80

 

N38

1210-1250

12.1-12.5

≥12

≥955

≥11.3

≥899

36-39

287-310

80

 

N40

1250-1280

12,5-12,8

≥12

≥955

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

80

 

N42

1280-1320

12.8-13.2

≥12

≥955

≥ 11,6

≥923

40-43

318-342

80

 

N45

1320-1380 година

13.2-13.8

≥12

≥955

≥ 11,0

≥876

43-46

342-366

80

 

N48

1380-1420

13,8-14,2

≥11

≥876

≥ 10,5

≥836

46-49

366-390

80

 

N50

1400-1450 година

14,0-14,5

≥11

≥876

≥ 10,0

≥796

48-51

382-406

80

 

N52

1420-1480 година

14.2-14.8

≥11

≥876

≥ 10,0

≥796

49-53

390-422

80

 M

35 милиони

1170-1210

11.7-12.1

≥14

≥1114

≥10,9

≥868

33-36

263-287

100

 

38 милиони

1210-1250

12.1-12.5

≥14

≥1114

≥11.3

≥899

36-39

387-310

100

 

40 М

1250-1280

12,5-12,8

≥14

≥1114

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

100

 

42 милиони

1280-1320

12.8-13.2

≥14

≥1114

≥12,0

≥955

40-43

318-342

100

 

45 милиони

1320-1380 година

13.2-13.8

≥14

≥1114

≥12,0

≥955

43-46

342-366

100

 

48 милиони

1360-1430

13,6-14,3

≥14

≥1114

≥12,9

≥1027

46-49

366-390

100

 

50 милиони

1380-1460 година

13,8-14,6

≥14

≥1114

≥12,9

≥1027

48-51

382-406

100

 H

33ч

1130-1170

11.3-11.7

≥17

≥1353

≥ 10,5

≥836

31-34

247-271

120

 

35 ч

1170-1210

11.7-12.1

≥17

≥1353

≥10,9

≥868

33-36

263-287

120

 

38ч

1210-1250

12.1-1250

≥17

≥1353

≥11.3

≥899

36-39

287-310

120

 

40 ч

1250-1280

12,5-12,8

≥17

≥1353

≥ 11,6

≥923

38-41

302-326

120

 

42 ч

1280-1320

12.8-13.2

≥17

≥1353

≥12,0

≥955

40-43

318-342

120

 

45 ч

1320-1360 година

13.2-13.6

≥17

≥1360

≥ 12,5

≥955

43-46

342-366

120

 

48ч

1350-1460 година

13,5-14,6

≥17

≥1360

≥ 12,5

≥955

46-49

366-390

120

 SH

33SH

1130-1170

11.3-11.7

≥20

≥1592

≥ 10,6

≥844

31-34

247-271

150

 

35SH

1170-1210

11.7-12.1

≥20

≥1592

≥11

≥876

33-36

263-287

150

 

38SH

1210-1250

12.1-12.5

≥20

≥1592

≥11.4

≥907

36-39

287-310

150

 

40SH

1250-1280

12,5-12,8

≥20

≥1592

≥11,8

≥939

38-41

302-326

150

 

42SH

1280-1320

12.8-13.2

≥20

≥1600

≥11,8

≥939

39-43

310-342

150

 

45SH

1310-1360 година

13.1-13.6

≥20

≥1600

≥12,0

≥955

42-45

334-358

150

 UH

30 UH

1080-1130

10,8-11,3

≥25

≥1900

≥10.2

≥812

28-31

223-247

180

 

33 UH

1130-1170

11.3-11.7

≥25

≥1900

≥10,7

≥852

31-34

247-271

180

 

35 UH

1180-1220

11.8-12.2

≥25

≥ 1990 година

≥10,8

≥860

33-36

263-287

180

 

38 UH

1210-1250

12.1-12.5

≥25

≥ 1990 година

≥ 10,6

≥844

36-39

287-310

180

EH

28ЕХ

1040-1090 година

10,4-10,9

≥30

≥2388

≥ 9,80

≥780

26-29

207-231

200

 

30 ЕХ

1080-1130

10,8-11,3

≥30

≥2388

≥10.2

≥812

28-31

223-247

200

 

33ЕХ

1130-1170

11.3-11.7

≥30

≥2400

≥ 10,5

≥835

31-34

247-271

200

 

35ЕХ

1160-1200 г

11,6-12,0

≥30

≥2400

≥ 10,6

≥835

33-35

263-279

200

3. Палто

категорија

боја

Дебелина на позлата (UM)

Температура на сервисирање

Отпорност на солена магла

НИЦУНИ

сребрена

20-30

≤200℃

>72 часа

NI

сребрена

10-30

≤2000℃

> 48 часа

ZN

Сина/боја/сребрена/црна

10-20

≤160℃

> 48 часа

Епоксидна

црна

10-30

≤120℃

> 96 часа

Хемиски никел

сребрена

5-30

≤200℃

> 200 часа

4.Магнетизација
акли

 

5. Детали за производот

а

6.Плаќање и испорака

Услови за плаќање: 30% за депозит, 70% пред испорака. (TT, Paypal L/C)

Детали за пакетот: Морски пакување, воздушно пакување, вакуумско пакување и неутрално пакување

Испорака:Според спецификациите на клиентите и датумот на испорака на буџетот за количина, испораката генерално може да биде 7-15 дена.

7.Фабричка опрема

фабрика а

8. Сертификат

Сертификат

9.Наша услуга

Нашата услуга

10.ЧПП

(1) Кои се вашите цени?

П: Ние ќе ја пресметаме најдобрата цена според перформансите, спецификацијата, количината и облогата што ви треба.

(2)Колку време е потребно за да се произведе датумот на испорака?

П: Имаме 7-15 дена за испорака на залихи материјали и 20-25 дена за испорака на нарачани материјали.

(3) Дали сте фабрики?

П: Да, нашата компанија има физичка фабрика.Клиентите се добредојдени да ја прегледаат нашата фабрика во секое време


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    WhatsApp онлајн разговор!